Yeni Kia Sorento Modeli Araç İncelemesi

369
Yeni Kia Sorento Modeli Araç İncelemesi

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Açıkçası, 2021 Kia Sorento’muzda şu anda 15.000 milden fazla gösteren bir kilometre sayacı var. Bilgi-eğlence ekranındaki her dokunuşu izleyen farklı bir sayacı olsaydı, sayı çok daha yüksek olurdu. Kapsamlı bir şekilde dürttük ve bu teknoloji vazgeçilmez olduğunu kanıtlıyor.

Kia, SUV’yi modern aileler için tasarlanmış olanaklarla ve genellikle duyarlı ve kullanıcı dostu arayüzlerle donatarak her şeyi düşündü. Kademe sayacındaki rakamlar yükselmeye devam ederken, Sorento SX’imizin teknoloji özelliklerinin başarıları, eksiklikleri ve tuhaflıkları hakkında notlar aldık.

2021 Kia Sorento

Bölünmüş Ekran

Radyo veya telefon gibi işlevler, tam ve bölünmüş ekran görünümleri arasında geçiş yapabilir. Bölünmüş ekran, ana işlevin üçte ikisini bırakır ve kalan alanı termostat, altimetre, saat veya navigasyon ipuçları gibi araçları içeren bir kutu için ayırır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   SUV Modelleri

Tüm Gün CarPlay

Gerçeği söylemek gerekirse, Sorento’nun yerel bilgi-eğlence arayüzünü kullanmak için çok az zaman harcadık. Bunun yerine, kullandığımız hemen hemen her araçta olduğu gibi, Apple CarPlay’e bağlanma, motoru çalıştırdıktan hemen sonra gerçekleşir.

Açıkçası, Kia’nın medya tarayıcısı ve navigasyon sistemi, bu sistemlerin çoğunda olduğu gibi iPhone’un sadeliğini yenemez. CarPlay güvenilirdi, sağlam bir bağlantı kurmak için yalnızca çok ara sıra bir fişten çekme-tekrar takmaya ihtiyaç duyuyordu.

Paradoksal olarak, 8,0 inç dokunmatik ekrana sahip temel Sorento modellerinde kablosuz CarPlay bulunurken, aracımızın 10,3 inçlik ekranı bir kablo gerektiriyor. Bu ekran, üzerinde ne olursa olsun net ve renkli görünüyor.

Süper Şarj Cihazı

Sorento’muzda kaptan koltuğu yerine ikinci sıra bir sıra olsa bile, yine de koltuklardan daha fazla şarj aleti olurdu. Ön tarafta, üç adet USB bağlantı noktası ve ayrıca büyük kasalı telefonlarda iyi çalışan bir kablosuz şarj pedi var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Orta sırada, orta konsolun arkasında ve her ön koltuğun yanında birer USB bağlantı noktası var. Ekstra uzun kablolara gerek yoktur; üçüncü sıradaki her yolcunun kendi USB bağlantı noktası vardır.

Altı kişilik SUV’umuzdaki sekiz USB bağlantı noktası. SUV’nin nihai döngü ortası yenilemesinde mevcut USB A tipi bağlantı noktalarının kısmen veya tamamen C tipi ile değiştirilmesini bekleyin.

Eğlenceli

Diğer Kia modelleri gibi, Sorento da hoparlörlerden çatırdayan bir şömine veya yağan yağmur gibi rahatlatıcı sesler çıkaran bir “Doğanın Sesi” moduyla donatılmıştır.

Bunlar kapatılana kadar sonsuza kadar tekrar ederler. Ayrıca benzerleriyle paylaşılan, kanal numaralarını diğer potansiyel olarak yararlı bilgilerden çok daha büyük olan dijital Nixie tüplerine koyan radyo alıcısının görünümüdür.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın