Yeni Hyundai Elantra N Özellikleri

362
Yeni Hyundai Elantra N Özellikleri

Hyundai sonunda, büyüyen N-Division’ın performans otomobil portföyündeki bir başka  Elantra N’yi tanıttı.
Elantra N, 276 hp ve 289 lb-ft tork üreten 2.0 litrelik turboşarjlı bir I4 kullanıyor.

Yaklaşan elektrifikasyon ve her zamankinden daha verimli otomatik şanzımanlarla, kendi viteslerinizi kürek çektiğiniz günler sayılı olabilir.

Hyundai Elantra N üzerinde çalışan insanlar, manuel şanzımanın biraz daha uzun süre hayatta kalmasına yardımcı oluyor. Bu doğru, yaklaşmakta olan Hyundai Elantra N, altı ileri manuel şanzıman ve isterseniz sekiz ileri otomatik şanzımanla gelecek.

Ön tekerlekleri besleyen güç, Hyundai’nin 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli motorudur. Muhtemelen bu motoru çeşitli süslemelerde görmüşsünüzdür, birçok Hyundai rozetli otomobilin otoyolda acele etmesine yardımcı olur.

Elantra N’de 2.0 litre, volana 276 hp ve 289 lb-ft tork gönderir. Otomatik donanımlı araçlarda Hyundai, turboşarjı aşırı yükleme moduna zorlayarak fazladan 10 hp sıkıştırmanıza izin verecek. Şanzımandan tekerleğe kadar, Hyundai de iyileştirme için yer gördü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Lamborghini Countach LPI 800, Lüks Araçlar

Hızlanmak kuşkusuz önemliyken, yavaşlama ve direksiyon hakimiyeti tartışmasız daha önemli. Elantra N’yi durdurmak, önde 14,17 inçlik rotorlar ve yüksek sürtünmeli fren balatalarıdır. Şirket ayrıca performans odaklı bu frenlerin soğutulmasına yardımcı olmak için çalıştı ve havada daha iyi gezinmeye yardımcı olmak için toz kalkanını revize etti.

Nereye gittiğinizi kontrol etmek, rafa monte motor tahrikli hidrolik direksiyon sistemi veya kısaca R-MDPS’dir. Bu direksiyon sistemi, yol için daha iyi bir his elde etmenize yardımcı olmak için bazı revizyonlar ve tork geri bildirimi alır.

Michelin Pilot Sport 4S lastiklerinin yola yapışmasına yardımcı olmak, elektronik olarak kontrol edilen bir dizi amortisördür. Bu amortisörler, gerektiğinde doğru miktarda amortisör vermeye yardımcı olmak için hız, sürücü girdisi ve yol durumu gibi bilgileri alır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Hız Göstergesi Arabanın Yerini Söyleyebilir Mi?

Süspansiyon hala temelde bir Elantra N-Line’da bulacağınız ile aynı, yani önde bir çift MacPherson gergi ve arkada çok bağlantılı bir süspansiyon sporu yapıyor.

Bu performans odaklı bir model olmasına rağmen, Hyundai’nin N-Division’ı iç mekana dikkat etti. Kokpit, güçlendirilmiş desteklere ve daha ince sırtlara sahip özel bir N-Seats setinin yanı sıra insanlara Elantra N’yi satın aldığınızı hatırlatmak için bir dizi modele özgü rozetli öğeye sahiptir.

Hyundai ayrıca grafikli özel bir bilgi-eğlence sistemi içerir. N takma adına ayrılmış arayüz. Bu Elantra’yı bir parkur günü için dışarı çıkaracaksanız, sistemin bir parkur zamanlayıcısı vardır.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın