Yeni 2023 Nissan Z Tüm Detayları İle Tanıtıldı

434
Yeni 2023 Nissan Z Tüm Detayları İle Tanıtıldı

Nissan Z otomobili, spor otomobil dünyasında bir demirbaştır. Sportif coupe, otomobil 50 yılı aşkın bir süre önce piyasaya sürüldüğünde şirketin haritada yer almasına yardımcı oldu. O yılların son 12’si, Nissan’ın 2001 yılında piyasaya sürülen 350Z’nin bir evrimi olan uzun süredir devam eden 370Z’si tarafından domine edildi. Nissan spor otomobil hayranları için Nissan’ın yedinci nesli Z otomobili nihayet burada.

nissan z

2023 olarak adlandırılan Nissan Z’nin kaputunun altında, 400 hp ve 350 lb-ft tork üreten 3.0 litrelik turboşarjlı bir V6 var. Bu turboşarjlı motoru merak ediyorsanız, tam olarak yeni değil. Bu VR30DDTT, Infiniti Q50 ve Q60’ın kaportaları altında 2016’dan beri Nissan’ın programında yer alıyor.

Bu güç, arka tekerleklere çarpmadan önce ya altı ileri manuel şanzıman ya da dokuz ileri otomatik şanzımandan geçiyor. Düz şanzımanlı araçlar, Exedy yüksek performanslı debriyaj ile donatılmıştır; otomatik donanımlı arabalar standart olarak kürek değiştiricili olarak gelir.

Z otomobilinin lastiklerinin yola sıkıca yapışmasına yardımcı olan, çift salıncaklı ön süspansiyon ve çok bağlantılı arka kısımdır. Nissan, mevcut bir spor ayarlı süspansiyon olduğunu söylüyor, ancak açıkçası ekstraya mal olacak. Standart jantlar 18 inç çapındadır ve 245/45 ön ve 245/45 arka Yokohama Advan Sport lastikleri ile sarılmıştır. Önde iki pistonlu kaliperler ve arkada tek pistonlu bir kaliper ile kenetlenen 12,6 inç ön ve 12,1 inç arka rotor seti tüm bunları durduruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   2022 Honda Civic İle İlgili Gelişme ve Özellikleri

Süspansiyona çok benzer şekilde, frenlerinizi de yükseltebilir ve sırasıyla dört veya iki pistonlu kaliperli 14.0 inç ön ve 13,8 inç arka rotorlara geçebilirsiniz. Direksiyon artık elektronik olarak destekleniyor ve eski modelde bulunan hidrolik sistem ortadan kalkıyor.

İçeride Nissan, retro esintili yönüne sadık kaldı ve Nissan’ın arka kataloğundan diğer parçaları ödünç aldı. 400Z Proto’da ön konsolun üstünde volt, basınç artışı ve turbo hızı gösteren üç göstergeden oluşan bir set var. Oradan aşağı inmek, 8.0 inç dokunmatik ekranlı bir medya sistemidir. Bu ekran, Premium-trim Z arabalarla 9,0 inç’e kadar büyüyor. Üstte oturan üç gösterge bölmesine sahip bu orta konsol tasarımı, Z otomobil mirasının derinliklerinden bir unsurdur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Aston Martin'in Süper Arabası Valhalla Hakkında Bilgiler

Nissan ayrıca sürücünün önündeki fiziksel gösterge grubunu 12,3 inç ince film transistör (TFT) ekranla değiştirdi ve bu da sürücü için özelleştirilebilir bir deneyim sağlıyor.

Tabii ki, Z’ye giden standart güvenlik teknolojisi de var. Otomatik acil frenleme, kör nokta uyarısı, arka çapraz trafik uyarısı, uzun far asistanı ve akıllı önden çarpışma uyarı sistemlerinin tümü hiçbir ek ücret ödemeden donatıldı. Yeni Z Car’ınızda herhangi bir işe gidip gelmeyi planlıyorsanız, Nissan’ın akıllı hız sabitleyicisi de kolaylık özellikleri listesine dahil edilmiştir.

2023 Nissan Z için resmi fiyatlandırma henüz belirlenmedi.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂

Bir cevap yazın