Xenon Dönüşüm Kiti Uygulaması Fiyatları

952
Xenon Dönüşüm Kiti Uygulaması Fiyatları

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Son yılların en iyi otomobil far aydınlatması olarak görülen yüzyılın buluşu xenon dönüşüm kiti uygulaması ile ilgili biraz bilgi edinelim. Xenon en kötü yol ve arazi şartlarında normal ampullere göre 10 kat aydınlatma kapasitesine sahip olan bir elektronik sistemdir.

Aracımıza uygulamak istiyorsak öncelikle elektrik bilgisine sahip olmamız gerekir. Aksi takdirde konusunda uzman bir kişiye uygulamayı yaptırmamız gerekmektedir. Bazı otomobillerde elektrik akışı farklı olabilir, avrupa ve asya menşei araçlarda bu elektrik akım dağılımı değişkenlik gösterir. Avrupa araçları genellikle artı (+) tetiklemeli olur, asya üretim araçlar ise eksi (-) tetiklemeli olabilirler, o yüzden montaj yaparken bu hususlara dikkat edilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Hız Sabitleyici (Cruise Control) Montajı

Xenon Dönüşüm Kiti Fiyatları

Günümüzde alışveriş sitelerinde xenon kit fiyatları ortalama 250-400 TL arasında kaliteye göre değişebilmektedir. Fakat aliexpress gibi e-ticaret sitelerinde daha uyguna bulabilmek mümkündür. Eğer 1 aya kadar beklerim diyorsanız aliexpress gibi yurtdışı sitelerinden ürünleri alabilirsiniz.

Yukarıda ki ürün 21 dolar ve fiyatı da oldukça uygun görülmektedir. Resimdeki ürün sadece örnektir ve sizde aralarından herhangi birini beğenip sipariş vererek xenon kit uygulamasını yapabilirsiniz.

Uygulama yapacağımız aracı öncelikle montaj yapacağımız alana götürüp gerekli malzemeleri yanımıza alarak uygulamaya başmalıyız. Xenon kutusundan iki adet xenon ampul, iki adet xenon balastı ve enerji sağlayıcı kablo buna ilave olarak montaj sabitleyici aparatlar çıkmaktadır.

Bazı araçların farları sökülerek yapılmaktadır. Eğer bu işlemleri usulüne göre yapmazsak sağlıklı bir uygulama olmaz ve arızalar meydana gelebilir, xenon ampulünün kapsül yani cam kısmına elimizi sürmemeliyiz. Elimizdeki kir ve yağ camda iz yaparak aşırı ısınmadan sonra çatlama ve sonrasında kırılma olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Performans Yazılımı Chip Tuning İşlemi Nedir

Montaja başlamadan ekipmanlarımızın eksiksiz olmasına dikkat edelim, xenon dönüşüm kiti olduğundan farında dışında kalacak parçalar olabileceği için farın kapağını bir delici punch yardımıyla delmemiz gerekir. Sonra xenon ampulleri aracın orijinal ampulleri çıkarılarak yerine takılmalıdır. Fardan 12V enerji alındıktan sonra aracımızın xenon balastı kaputun içerisinde uygun bir yere monte ettikten sonra son kontrolleri yaparak xenonumuzu artık çalışır hale getirebiliriz.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂

Bir cevap yazın