Skoda Fabia Özellikleri Nelerdir? Skoda Fabia Hakkında Her Şey

299
Skoda Fabia Özellikleri Nelerdir? Skoda Fabia Hakkında Her Şey

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Skoda Fabia özellikleri nelerdir? Süpermini sektörünü sarsan etkileyici bir otomobil olan yepyeni Skoda Fabia hatchback‘i yol testi yapıyoruz… 

En yeni Skoda Fabia, piyasadaki en iyi küçük hatchback’lerden biridir. Her yerde bulunan Ford Fiesta ve Vauxhall Corsa’ya bir alternatif, harika bir çok yönlü paket. 

Elbette hiçbir araba mükemmel değildir ve dördüncü nesil Fabia da bir istisna değildir. Örneğin, hibrit seçeneği olmayan yalnızca benzinli bir seri. Bu gün ve çağda, boşta gitmek ve fren yapmak ve aksi halde kaybedilen enerjiyi TOPLAMAMAK garip görünüyor. 

Bununla birlikte, herkes hibrit veya tamamen elektrikli olmaya hazır değil ve birçoğu ekstra ön maliyeti karşılayamaz veya bir ev şarj cihazı takamaz, bu nedenle şu anda geleneksel ICE (İçten Yanmalı Motor) arabalar hala en popüler yeni araba seçeneğidir. 

Skoda Fabia Özellikleri

Sadece beş kapılı hatchback olarak sunuluyor (bu sefer emlak versiyonu yok), havalı renklerde (özellikle Anka Turuncusu ve Yarış Mavisi) geliyor ve serinin zirvesinde sportif bir Monte Carlo versiyonu var. 

Fabia selefinden daha uzundur ve bagajının (50 litreden 380 litreye) bugün satışta olan herhangi bir süpermininin en büyüğü olduğu iddia edilmektedir. 

Daha gelişmiş, aerodinamik tasarımı, onu Octavia ve Scala da dahil olmak üzere diğer yeni Skoda’larla daha yakından aynı çizgiye getiriyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Mitsubishi Yeni Lancer Evo'yu Üretmeyeceğini Duyurdu

Skoda Fabia’da üç çıkış seçeneği (64, 94 veya 108bhp) olan 1.0 litrelik üç silindirli benzinli motor veya amiral gemisi Monte’de mevcut 1.5 litrelik dört silindirli (148bhp) bir motor seçeneği var.

İki giriş seviyesi 1.0 litre, beş vitesli manuel şanzıman alırken, daha güçlü versiyon altı vitesli oluyor, ancak yedi vitesli DSG otomatik de belirtilebilir. 

Çift debriyajlı otomatik şanzımanla eşleştirilmiş en büyük çıkışa sahip 1.0 litreyi test ettik. 50,7mpg’ye kadar çıkabilen CO2 emisyonları 126g/km kadar düşükken, 0-62mph 9,8 saniye sürüyor ve en yüksek hız 126mph. 

İçeride çekici, iyi inşa edilmiş ve çok fazla alan sunuyor. Önde, net grafiklere sahip büyük bir merkezi kayan dokunmatik ekran (ne kadar harcadığınıza bağlı olarak üç boyut vardır) vardır. Ayrıca iyi donanımlı, yine de ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz. 

Ayrıca güvenlik ve sürücü destek sistemleriyle doludur ve Euro NCAP çarpışma testlerinde maksimum beş yıldız kazanmasına yardımcı olur (arkada üç ayrı ISOFIX montaj noktası ve ayrıca ön yolcu koltuğu için üst ve alt montaj seçeneği vardır). 

Skoda Fabia Özellikleri

Rahat bir sürüş pozisyonu bulmak kolaydır ve arkada fazladan yer olsa da daha uzun yolcular diz mesafesi için mücadele edebilir. Ancak, genel olarak, mükemmel bir şekilde paketlenmiştir. çok sayıda daha küçük depolama alanı ile. 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu boyuttaki bir araba için bagaj çok büyük. Aslında, yukarıdaki Ford Focus sınıfındaki bazı araçlarla karşılaştırılabilir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Audi Skysphere Concept Modeli İncelemesi

Yolda, şaşırtıcı derecede rafine bir deneyimdir ve performanstan çok konfor için tasarlandığı açıktır. 

Bununla birlikte, güçlü küçük bir motor ve resmi rakamların önerdiğinden daha hızlı hissettiriyor. Ruhlu sürücüler Fabia’da hala biraz eğlenebilirler çünkü geniş ön uç tutuşu ile iyi idare edilirken gövde yuvarlanması iyi bir şekilde kontrol altında tutulur. 

Direksiyon hafiftir ve şehir içinde sürmek için küçük ama aynı zamanda iyi bir kruvazördür. DSG yeterince iyi çalışıyor, ancak aceleniz varsa vites değiştirmek biraz tereddütlü olabilir. Skoda, çoğu alıcının yine de altı ileri manueli seçmesini bekliyor. 

Sihirli 50mpg’yi karışık yollarla uzun bir koşuda elde ettik, bu yüzden makul bir şekilde sürüldüğünde, Fabia sizi daha düşük işletme maliyetleriyle ödüllendirecek. 

Skoda’nın zor kazanılan güvenilirlik itibarını da eklediğinizde, yeni Fabia, en ufak bir elektrifikasyon olmasa bile en iyileriyle karşınızda. 

Özetlemek gerekirse tamamen yeni Skoda Fabia, çatlayan küçük bir araba. Çekici, uygun fiyatlı ve bol alan, konfor ve yerleşik teknoloji sunan bu araç keyifli, sürüşü kolay ve deneme sürüşüne değer. 

Bu yazımızda sizlere yeni Skoda Fabia’yı tanıttık. Konu ile alakalı yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz! 🙂

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın