Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

481
Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Sigorta kelimesi son zamanlarda hepimizin aşina olduğu bir kavram haline gelmiştir. Sigorta nedir? sorusuna Türk Dil Kurumu: “Önceden ödenen prim karşılığında, bir kimsenin ya da bir şeyin herhangi bir yönden ilerde karşılaşabileceği zararı gidermek için, bu işle uğraşan bir kuruluşla yapılan bağlantı sözleşmesi” olarak belirtmiştir.

Pandemi ile özel sağlık sigortası yaptıran kişi sayısının ülkemizde arttığını görmekteyiz. Sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen hedef kitlesine bu dönemde tanıtım ve reklam ile daha çok ulaşmak istedikleri ve özellikle kampanya yaptıkları bir dönem içerisindeyiz.  Özel sağlık sigortasının detayına ve faydalarının neler olduğuna gelin birlikte bakalım.

özel sağlık sigortası

Özel sağlık Sigortası Nedir?

Herhangi bir hastalık ve kaza durumunda sigortalının sağlık giderlerini karşılayan bir sigorta çeşididir. Özel sağlık sigortası hizmetinden en faydalı şekilde yararlanmak için poliçenizi dikkatlice incelemeniz gerekmektedir. Poliçenize ek teminatlar ile de genişletebilirsiniz. Burada önemli olan nokta poliçenizdeki hakların neler olduğunu tam olarak bilmek. Onay vermeden önce sigorta şirketlerine danışmanızı tavsiye etmekteyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Sigorta Nedir?

Özel Sağlık Sigortasının Faydaları

Yaptıracağınız sağlık sigortası sayesinde, anlaşmalı özel hastanelerde tedavi görebilirsiniz. Hastalık derecesine göre hastane masrafları günümüzde oldukça yüksek fiyatlara ulaşmaktadır.

Ekonomik olarak daha avantajlı olan özel sağlık sigortası, sadece belirli bir yaş grubu için değildir.  Her yaştan insan özel sağlık sigortasından faydalanabilmektedir.

Ayakta ve yatarak tedavi olanaklarından istediğiniz doktor ve hastaneden yararlanabilirsiniz.

Özel sağlık sigortasının en büyük avantajlarından biri de son zamanlarda özellikle pandemi sebebiyle hastaneler oldukça yoğundur. Devlet hastanelerinde test yaptıran ya da tedavi olmak isteyen kişiler uzun süreler beklemektedir. Sağlık sigortası ile uygun fiyatlarla özel hastanelerde daha hızlı bir şekilde tedavinizi görebilirsiniz.

Özel hastanelerde ameliyat, tedavi, MR vb. yüksek meblağ da olan harcamalar için özel sağlık sigortanızın olması sizlere kolaylıklar sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Sigorta Nedir?

Özel Sağlık Sigortası Primler Neye Göre Belirlenir?

Özel sağlık sigortası primlerinin belirlenmesinde sigorta yaptıracak kişinin cinsiyeti, yaşı, yaşadığı il gibi kriterler bulunmaktadır. Ek olarak sigortalının seçtiği ek hizmetler, ayakta ya da yatarak tedavi tercihi’ de önem arz etmektedir. Birçok sigorta şirketi özel sağlık sigortası hizmeti vermektedir. Özel sağlık sigortası fiyatlarını öğrenmek için online ya da telefon ile hızlı bir şekilde teklif alabilirsiniz.

Bu yazımızda özel sağlık sigortasının ne olduğu, faydaları ve kapsamlarının bahsettik. Değerli görüşleriniz ve sorularınız varsa mutlaka bizimle paylaşınız.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın