Motor rektefiye fiyatları 2020

6856
Motor rektefiye fiyatları 2020

Araç motor yenileme motor rektifiye işlemleri arıza yapmış motorları yenilemek üzere kullanılan terimlerdir. Otomobillerinde belirli bir ömürleri vardır ve bu dolduğu zaman bir takım sorunlar açarlar. Yavaş yavaş aşınmaya başlayan motor parçaları görevini tam yapamaz hale gelir ve eski performansını kaybeder. Motor yenileme 2020 fiyatları konumuzda sizler için rektifiye işleminde neler olur, hangi motor parçaları değişir bunları tek tek anlatacağız. Motor yenileme işleminin bir diğer adı da motor rektifiye işlemidir ve profesyonel kişiler tarafından yapıldığında uzun kilometrelerce kullanıma devam edilebilmektedir.

Motor Rektefiye Fiyatları 2020

Birçok markaya ait motor rektefiye fiyatlarını otoayar.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

Sizlere daha önceden motor rektifiye işlemi yaptırmış olan birkaç üyemizden alıntılar yapmak istedik.

BMW 5.30D 2008  Rektefiye Fiyatı

BMW 5.30d dizel aracım tek motor ile 400.000 km yaptığında bir takım sorunlar oluşmuştu. Öğrendim ki motorun artık yenilenmesi gerekiyormuş. Usta ve servisleri tek tek araştırarak fikirler aldım ve BMW motor rektefiye işlemini yaptırmaya karar verdim. Toplamda 30 Bin TL bir rakam ödedim fakat aracım sanki fabrikadan çıkmış bir vaziyete büründü. Çok keyifli bir şekilde yolculuk yapıyorum ve motordaki performansı en üst noktaya kadar hissediyorum.

 Hyundai Accent Rektefiye Fiyatı 

2009 model accent aracım 650 bin Km’de rektefiye işlemi görülmesi için servise götürüldü. Yaklaşık 20 gün kadar serviste bekletileceği söylendi ve onay verdim. Aracın birçok parçası sıfırlanmıştı. Motordaki tüm parçalar komple yeniydi. Teslim aldığımda 9000 TL ödeme yaptım ve aracım müthiş performans gösteriyordu.

Gelen sorgular : Dizel motor rektefiye fiyatları 2020, Motor rektifiye kaç lira, Tofaş motor rektefiye fiyatları 2020, dizel motor rektefiye fiyatları 2020, Benzinli motor rektefiye fiyatları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   En Çok Karşılaşılan Otomobil Arızaları

Benzinli motor rektifiye fiyatları

Motor Rektefiye Nedir, Rektefe Ne Demek ?

Motor rektefe nedir? Rektefiye işlemi nedir? Motor yenileme nedir ve neler yapılır gibi tüm sorularınıza en iyi biçimde cevap veriyoruz. Motordaki aşınmış, bozulmuş tüm parçaların yenilenmesine verilen isme motor rektefiye denir. Motordaki turbo sistemleri, enjektör gibi birçok parçada bu rektifiye işlemine dahildir. Egzoz, piston,silindir kapağı, subaplar, motor bloğu ve krank milleri komple değişir. Bu işlemin adına motor rektefe denir. Benzinli motor rektefiye ve Dizel motor rektefiye işlemlerinde değişen parçalar farklılık gösterebilmektedir.

 

Motor Yenileme Ne Zaman Kaç Bin Km de Yapılmalıdır?

Bu tamamen kullanıma bağlıdır. Kimi motor 200bin km’de , kimisi ise 500bin km’de rektifiye işlemi görür.  Fakat rektefe işlemi gerektiğinde artık motor eskisi gibi performanslı çalışmaz ve yakıt tüketimi artar. Bunun yanında çekiş düşüklüğü gibi belirtiler verir. Bu gibi durumlarda servise götürerek aracınızı kontrol ettirmeli ve servisin dediklerine göre işlem yaptırmalısınız.

Bir kullanıcıdan rektifiye yorumu:

1999 model Mazda 626 sahibiyim ve zamanında sıfır aldık. sahibiyim. Km 640 bine geldiğinde tüm insanlar şaşırmıştı. İlk kez motor rektifiye işlemi görecekti. Servise gittiğimizde tarafımıza 12 Bin TL orijinal parçalar kullanılarak yapılan rektifiye için onayımız almak istediler. Bizde yaptırmak istedik ve 15 günde aracımızı teslim aldık. Sıfır aldığımız ilk gün ki gibi performanslı bir araç olmuştu.

Dizel Motor rektefiye fiyatları

Rektefiye sonrası motor performansı artar mı ? 

Motor rektifiye işlemi araçta herhangi bir güç artışı yaşatmaz. Aracın katalogda yazan değerlerini kesinlikle aşmaz. Sadece zaman içerisinde motorda yıpranan parçaların vermiş olduğu çekiş düşüklüğü gibi olumsuzluklar rektifiye işleminden sonra kalkar ve katalogdaki belirtilen güce tekrar ulaşmaya başlar. Motor rektefiye işleminde orijinal parça kullanılmasına özen gösterilmelidir. Yan sanayi parçalar kullanılırsa araç kısa ömürlü olur ve oldukça fazla sorunlar meydana gelebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Motora en iyi hava akışını sağlamak

 

Rektifiyede Hangi Parçalar Değişir ?

 • Manifoldlar
 • Parçalar arasında kalan sızdırmazlığı sağlayan contalar
 • Rulmanlar
 • Piston kafası
 • Segmanlar
 • Kayışlar
 • Dişliler
 • Yaylar
 • Kaymalı yataklar (Burçlar)
 • Krank mili
 • Supablar
 • Külbütör mekanizması
 • Motor bloğu
 • Silindir kapağı
 • Piston kolu (Biyel kolu)
 • Eksantrik mili
 • Silindir gömlekleri (bazı motorlarda)

1.3 multijet motor rektefiye fiyatları

Ülkemizde en çok tercih edilen motorlar arasında yer alan 1.3 multijet motorların kalitesi oldukça iyidir. Uzun ömürlü olan bu motorlarda rektefiye fiyatları ortalama olarak 5.000- 20.000 TL arasında değişebilmektedir.

Dizel motor rektefiye fiyatları 2020

Dizel motor rektefiye fiyatları modele göre değişkenlik gösterir. Dizel motor rektifiye fiyatları benzinli modellere göre daha fazla tutabilmektedir. Rektifiye fiyatlarını yorum alanına yazarak öğrenebilirsiniz.

Benzinli motor rektefiye fiyatları 2020

Benzinli motor rektifiye fiyatları marka ve modele göre değişkenlik gösterebilmektedir. Net fiyat öğrenmek için yorum alanını kullanarak yorum yazabilir ve kısa sürede cevap alabilirsiniz.

Bazı modellerin motor rektefiye fiyatlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Tofaş (Şahin, Doğan, Kartal) motor rektefiye fiyatları = 7 bin
Hyundai Accent motor rektifiye fiyatları = 9 Bin
Mazda 323 Motor rektefiye fiyatları = 8 bin
Bmw 1989-1991 Motor rektifiye fiyatları 12 Bin
Skoda (Favorit, Felicia, Forman ) Motor rektifiye fiyatları 6 bin
Nissan Sunny rektifiye fiyatları = 8 bin
Palio motor rektifiye fiyatları = 10 bin

Motor rektefiye işlemleri oldukça profesyonellik isteyen bir iştir. En ufak bir hata motorun tekrar bozulmasına neden olur. Rektifiye işlemlerinde yaptırılacak yeri iyi araştırmanızı öneririz. Yaptırmadan önce belirli bir km garantisi verilip verilmediğini sormanız gerekir. Yapan ustanın veya servisin herhangi bir olumsuzlukta işin arkasında durması istenir.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
1 Yorum
  Burak

  1.16 BMW rekteve fiyatını alabilirmiyim

  27 Kasım 2021 Cevapla

Bir cevap yazın