Lamborghini Countach LPI 800, Lüks Araçlar

489
Lamborghini Countach LPI 800, Lüks Araçlar

Lamborghini’nin yeni LPI 800-4’ü, bir elektrik motorundan 769 beygirlik bir ybrid V12 ve 34 beygirlik bir spor yapıyor.

Lamborghini Countach LPI 800-4, hem V12 motorundan hem de süper kapasitörlerden güç alarak 769 beygirlik bir hibrit süper otomobilde klasik isim plakasını yeniden canlandırıyor. Lamborghini bunu açıkça söylemese de, araba büyük olasılıkla Aventador’a dayanıyor. Tasarımdan Lamborghini CEO’su Stephan Winkelmann, “70’lerin ve 80’lerin ikonik Countach’ının bu on yılın seçkin bir süper spor modeline nasıl evrildiğini hayal ediyor” diyor.

Lamborghini, otomotiv sözlüğüne “çirkin” bir hava katan efsanevi Countach’ın 50. yıl dönümünü kutlamak için yeni bir model olan Countach LPI 800-4’ün örtüsünü kaldırdı. Açıklama, Pebble’dan önceki Cuma günü The Quail, A Motorsports Buluşması’nda gerçekleşti.

V12 gücüyle, araba büyük olasılıkla Aventador’a dayanıyor, ancak Lamborghini hiçbir resmi yayınında “Aventador” demiyor.

Lamborghini Countach

Lamborghini Countach

V12’nin 769’una 34 elektrik beygir gücü ekleyen hibrit teknolojisinin, Lamborghini’nin “bir V12 motorla çalışan ilk süper spor otomobil ve süper kapasitörlere dayalı hibrit teknolojisi” olarak adlandırdığı geçen yılki Sian konseptinden geldiği söyleniyor. Süper kapasitörlerin kullanımı, pilleri Aventador/Sian gövdesinin zaten dar olan gayrimenkulüne paketleme sorununu potansiyel olarak çözebilir. Yani bu sadece yenilikçi değil, aynı zamanda gelecekteki Lamborghini’lerde hibrit teknolojiye yeni bir yaklaşımın sinyalini verebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Hız Göstergesi Arabanın Yerini Söyleyebilir Mi?

Bu arada dış kısım, süper otomobil fikrini devrim yaratan ve tartışmalı bir şekilde tanıtan otomobil olan orijinal Countach’a haraç ödeyerek mükemmel bir iş çıkarıyor. Ayrıca Farrah Fawcett posterlerini dünyanın dört bir yanındaki ergenlerin duvarlarından uzaklaştırdı.

Automobili Lamborghini Başkanı ve CEO’su Stephan Winkelmann, “Countach LPI 800-4, tıpkı öncüsü olduğu gibi, anın vizyoner bir otomobili” diyor. “En önemli otomotiv ikonlarından biri olan Countach, yalnızca Lamborghini’nin tasarım ve mühendislik ilkelerini somutlaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda sınırları yeniden keşfetme, beklenmedik ve sıra dışı olanı gerçekleştirme ve en önemlisi ‘hayallerin malzemesi’ olma felsefemizi temsil ediyor. Countach LPI 800-4, bu Lamborghini mirasına saygı gösteriyor ancak geriye dönük değil: 70’lerin ve 80’lerin ikonik Countach’ının bu on yılın seçkin bir süper spor modeline nasıl evrildiğini hayal ediyor. Lamborghini’nin ileriye bakma, yeni tasarım ve teknoloji yollarını keşfetme ve markamızın DNA’sını kutlama geleneğini destekliyor. Markanın kalıcı ve duygusal gücünü doğuştan ifade eden bir Lamborghini: görmek, duymak ve hepsinden önemlisi sürüş için her zaman ilham verici ve heyecan verici.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Skoda Fabia Özellikleri Nelerdir? Skoda Fabia Hakkında Her Şey

Piyasadaysanız, yeni Countach için yaklaşık 2,64 milyon dolar bütçe ayırmanız gerekecek. Yani Sant’Agata’nın daha uygun fiyatlı tekliflerine bir alternatif olmayacak. Duvar için bir Countach posteri belki bu sefer de işe yarayacak.

Sizce nasıl bir otomobil, yorum ısmında lütfen paylaşın.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın