Kiralık Konut İlanları İncelenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

240
Kiralık Konut İlanları İncelenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Kiralık konut ilanları arasında gezinirken durum içinden çıkılamaz bir hal alabilir. Taşınmayı düşünüyorsanız evin özelliklerinden çevresinin durumuna, düşünülmesi gereken birçok kriter bulunuyor. Hal böyle olunca destek almak kaçınılmaz bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor.  

Eğer siz de satılık daire veya kiralık konut arayışındaysanız profesyonel bir gayrimenkul platformu olan Zingat sitesini ziyaret edebilirsiniz. Emlak arayışınızın sonuna kadar Zingat size destek olacaktır. Emlak. Bilgi. Güven. Sloganı ile hizmet veren platform, binlerce ilan içermektedir. Bu ilanlar arasından aradığınız özellikleri seçebilir, filtreleme özelliği ile kolay bir arayış gerçekleştirebilirsiniz.  

Sayfalarında konutların tüm özelliklerine kapsamlı bir alan ayıran site sayesinde hayallerinizdeki eve ulaşabilirsiniz. Değerlendirdiğiniz konumların bölge raporunu inceleyebilir, piyasadaki ortalama fiyatlar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Süreçte kişisel bir destek almak istiyorsanız Zingat’ın gayrimenkul uzmanları da sizinle konuşmak için bekliyor, hemen görüşme ayarlayabilirsiniz! 

Biz de bugün kiralık ev arıyorum diyenler için rehber niteliği taşıyacak bir yazı hazırlayacağız. Bu süreçte dikkat etmeniz gerekenleri, sormanız gereken soruları dilerseniz birlikte inceleyelim. Keyifli okumalar!  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   İstanbul’da En Ucuza Satılık Daireler Nasıl Bulunur?

Kiralık Daire Ararken Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler Nelerdir?  

Eğer kiralamak için yeni bir ev arıyorsanız size bazı önerilerimiz var. Süreci olabildiğince kısaltmak ve kolaylaştırmak adına size sunacağımız kriterleri gözden geçirebilir, beklenti ve isteklerinizi keşfetmek için kendi kendinize bazı sorular sorabilirsiniz. Düşünmeniz gereken bazı kriterler aşağıdaki gibidir:  

  • Evin fiziksel özelliklerini araştırın. 

Kiralamak istediğiniz konutun istekleriniz ile uyumlu olduğundan emin olun. Kiralama işlemi öncesi evi ziyaret edin, oda sayısı ve büyüklüğün getireceğiniz eşyalar için yeterli olp olmadığı ile ilgili bazı hesaplamalar yapın. Dairenin boya veya tadilat ihtiyacı bulunuyor mu? Eğer cevap evet ise ev sahibi ile son kararı konuşmadan önce durumdan bahsedin. Evdeki mühim kontrolleri hallettikten sonra bulunduğu apartmanı da incelemeyi unutmayın. Aidat ve ortak gideler gibi çeşitli konular hakkında sürecin başında bilgilendirilmeniz sizin için faydalı olacaktır.  

  • Evcil hayvanınız var ise apartman içerisinde bu konuda bir engel var mı öğrenin.  

Çeşitli yönetim planlarına bakıldığında evcil hayvanları besleme yasağı bulunduğunu duymuş olabilirsiniz. Bu ihtimal düşünüldüğünde eğer bir evcil hayvan ile yaşamaktaysanız evi kiralamadan önce apartmanda yaşayanların bu duruma karşı tutumunu öğrenmeniz kritik bir önem taşıyor. Aksi bir durumda, taşınmanızın ardından ciddi problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  

  • Depreme dayanıklılık raporunu kontrol edin.   
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   İstanbul’da En Ucuza Satılık Daireler Nasıl Bulunur?

Deprem riskinin yüksek olarak bulunduğu şehirlerde kiralık konut arayışındaysanız dikkatli olmanız gereken bir diğer konu da apartmanın depreme karşı olan dayanıklılığı. Güven içerisinde yaşamak için ev sahibine apartmanın depreme dayanıklılık raporuna sahip olup olmadığını sorabilirsiniz.   

  • Dairenin Güvenliği Nasıl Sağlanıyor?  

Kiralık ev ilanlarını değerlendirirken düşünmeniz gereken bir diğer kriter ise bina güvenliğinin hangi şekilde sağlandığıdır. Camlarda bulunan parmaklıklar, gelişmiş alarm sistemleri, apartmanın girişine kurulmuş güvenlik için kameralar gibi çok sayıda güvenlik önlemi bulunmaktadır. Bahsettiğimiz seçenekler içerisinden hangilerinin değerlendirdiğiniz kiralık evde bulunduğunu sorgulamayı unutmayın. 

Bu yazımızda sizlere kiralık daire arayışındayken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık. İzmir kiralık daire gibi birçok farklı ilan seçeneğini Zingat web sitesinde bulabilirsiniz. Sizin için doğru olan konutu en yakın zamanda bulmanızı dileriz.  

Konu ile alakalı görüş veya sorularınızı yorumlar kısmında bekliyor olacağız! 😊  

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂

Bir cevap yazın