Kasko Nedir? Kasko Fiyatları, Kasko Teklifi Al

285
Kasko Nedir? Kasko Fiyatları, Kasko Teklifi Al

Eğer bir araç sahibiyseniz kasko fiyatları araştırmanız gereken konuların başında gelmektedir. Trafik sigortası ve kasko, trafik içerisinde karşılaşabileceğiniz talihsiz durumlar karşısında size destek çıkar. Fakat bahsettiğimiz iki sigorta çeşidi, her ne kadar yaygın ve önemli olsa da sıklıkla birbiri ile karıştırılmaktadır.  

Biz de bu yazımızda kasko nedir sorusunu yanıtlayıp trafik sigortası ve kasko arasındaki farkları derleyeceğiz. Kasko teklifi alma sürecini başlatmadan önce yazımızı okumayı unutmayın! Keyifli okumalar!  

Kasko Nedir? Kasko Yaptırmak Zorunlu Mu?  

Kara Araçları Kasko Sigortası, kısaca kasko ismi ile bilinir. Trafikte beklenmedik olaylara karşı hazırlıklı olmanın öncelikli yolu, kasko yaptırmaktır. Motorlu kara taşıtlarının hasara uğraması veya çalınması gibi durumlarda kazaya karışan sürücüye maddi bir destek sağlar.  

Trafik kazası, hırsızlık, yangın, doğal afetler gibi aracın iradesi dışında başına gelebilecek kazalara karşı kasko, sigortalıyı güvence altına alır. Burada mühim nokta ise sigortanın kazaya karışan taraflardan hangisini kapsadığıdır. Unutulmamalıdır ki kasko; karşı tarafın aracını değil, sigortaya sahip olan kişinin aracındaki hasarları karşılamaktadır.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Kasko Nedir?

Konu ile alakalı en sık sorulan soruların başında ise “Kasko yaptırmak zorunlu mu?” cümlesi geliyor. Merak edilen sorunun cevabı ise hayır. Kasko yaptırmak zorunlu değil fakat avantajları düşünüldüğünde trafiğe çıkan çoğunluğun tercih ettiği, kritik bir sigorta çeşidi.  

Trafik Sigortası ve Kasko Arasındaki Farklar 

Trafik sigortasına sahibim yine de kasko yaptırmam gerekli mi diye soruyor olabilirsiniz. Sorunun cevabı ise evet çünkü iki sigorta çeşidi arasında ciddi farklar bulunuyor. Aralarındaki farklar aşağıdaki gibidir: 

  •  Trafik sigortası, olası bir talihsizlik durumunda karşı tarafın hasarlarını karşılar ve mağdur olmasını engeller. Kasko ise bunun tam tersidir, böyle bir durumda sigortalının maddi destekçisidir. Aracı ve araç sahibi koruma altına alır.  
  • İkinci fark ise zorunluluk ile açıklanabilir. Trafikte bulunan her araç için trafik sigortası zorunluyken kasko için aynı kriteri söylemek mümkün değildir. Kasko yaptırmayan araç sahipleri, herhangi bir ceza ile karşılaşmazlar. Tercih tamamen araç sahiplerine bırakılmıştır.  
  • Trafik sigortasının sınırları standarttır, bu sınırlar devlet tarafından belirlenir. Kazanın doğurduğu hasarlar bu limit içerisinde karşılanır; aradaki farkı, sigortalı sigorta şirketinden talep edemez. Kasko için ise durum farklıdır. Poliçeye göre ödenen prim tutarı farklılık gösterir.  
Kasko Fiyatları
Araç Kasko Değeri

Araç Kasko Değeri Nedir?  

Kasko sigortası yaptırmaya karar verirseniz karşılaşacağınız başlıca terim araç kasko değeri olarak karşınıza çıkar. Aracın modeli, markası ve üretim yılına uygun olarak değerinin belirlenmesine denir.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Garanti Uzatma Nedir?

Türkiye Sigorta Birliği yani TSB, yukarıda belirttiğimiz kriterler doğrultusunda aylık olarak araç değerlerinin bulunduğu bir Kaska Araç Değer Listesi sıralar. Kasko yaptırma sürecinde öncelikli olarak bu adımın tamamlanması gerekiyor.  

Kasko Fiyat Al  

Yazımızdan da anlayacağınız üzere zorunlu olmasa da kasko sigortası, araç sahipleri için oldukça önemli. Trafik kazasından doğal afetlere, çeşitli kazalar ile karşılaşıldığında maddi bir desteğe bu sayede ulaşabilirsiniz.  

Birçok sigorta şirketi içerisinden sizin için en uygun ve en avantajlı olanı incelemeye başlayın. Bu süreçte 2017 yılından itibaren verdiği hizmet ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye yükselten vdf Sigorta’yı da araştırmayı unutmayın.  

70 şubeye sahip vdf Sigorta ile Türkiye’nin birçok lokasyonundan sigorta hizmetine ulaşabilirsiniz. Trafik, markalı kasko, uzatılmış garanti kredi ve kredi koruma sigortaları gibi birçok farklı branşta hizmet almanız mümkün. Web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın!  

 Olası talihsizlikler ile kolayca başa çıkmak için kasko teklifi al ve güvenli sürüş deneyimlerinin tadını çıkar! 😊  

Yazımız hakkındaki soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz! 😊  

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın