İstanbul’da En Ucuza Satılık Daireler Nasıl Bulunur?

479
İstanbul’da En Ucuza Satılık Daireler Nasıl Bulunur?

İstanbul gibi metropol şehirlerde ev satın almak gün geçtikçe zorlu bir hal almaktadır. İstanbul satılık daire fiyatları yeni yerleşim yerlerinde daha uygun iken, merkezi konumda olan bölgelerde fiyatlar bütçeleri oldukça zorlamaktadır.

En ucuza satılık daire nasıl alınır? sorusu daire satın almak isteyenlerin en fazla merak ettiği sorulardan biridir. Daire fiyatlarının son zamanlarda hızla artmasıyla ev almak isteyen kişiler, en uygun alternatif daire arayışlarına girmektedirler. Peki daha uygun fiyatta daire satın almak için nelere dikkat etmeliyiz? Gelin birlikte inceleyelim.

Bütçe Belirleme

Daire satın almadan önce yapmamız gereken ilk planlamalardan biri bütçe belirlemektir. Ev için belirlediğiniz bütçeye su, doğalgaz, internet aboneliği vb. ek giderleri de eklemeyi unutmayın.  Bütçenizin alt ve üst sınırlarına da iyi belirlemeniz gerekmektedir.

istanbul satılık daire

Konum Belirleme

Bütçenizi belirledikten sonra sıradaki aşama konumu belirlemektir. İlçe ve semt belirlerken de bütçemizi unutmamalıyız. İstanbul’da daire fiyatları her geçen gün artsa da yeni yerleşim alanlarından olan Beylikdüzü, Esenyurt, Kayaşehir, Sultanbeyli, Çekmeköy gibi yerlerde satılık daire fiyatları daha uygundur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Kiralık Konut İlanları İncelenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Şişli, Kadıköy, Bakırköy vb. merkezi ve iş yeri konumunda olan bölgelerde fiyatlar daha pahalıdır. Eğer iş yeri ve okul gibi yerlerin konumları sizler için önemliyse Bahçelievler, Esenler bölgelerini de tercih edebilirsiniz. Metrobüs ve metro ile bir çok yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul’da lüks gayrimenkulleri de deneyimlemek isterseniz günlük ya da dilediğiniz zaman aralığında kiralayabileceğiz kiralık villa tarzı konut tiplerine de bakabilirsiniz.

Emlak Siteleri

Belirlediğiniz kriterlere göre en uygun satılık daireleri bulmak için emlak ofislerine uğrayabilir ya da emlak sitelerine göz atabilirsiniz. Emlak sitelerinde arama yaparken yapabileceğiniz birçok filtreleme vardır. Önemli olan güvenilir bir emlak sitesinden daire bulmaktır. Mutlaka bulduğunuz daireleri daha sonrasında detaylı bir şekilde gezmelisiniz.

En uygun satılık dairelere bakarken yeni bir ev olması için kendinizi şartlamayın. 5 yıl önce yapılmış ya da daha eski olan evlere de bakabilirsiniz. Ucuza satılık daire almak istiyorsak sıfır daireler bütçeleri zorlayabilir. Sıfır olmayan binalara bakarken de mutlaka depreme dayanıklılığını öğrenmiş olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Kiralık Konut İlanları İncelenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer kalabalık bir aile değilseniz daha küçük dairelere bakabilirsiniz. 1+1 ya da 2+1 daireli evler daha ekonomik olacaktır.

Emlak sitelerindeki ilanları mutlaka düzenli takip edin. Gün geçtikçe birçok yeni ilan eklenmektedir. Ekonomik ve kriterlerinize uygun ilanlar elbette karşınıza çıkacaktır.

Bir sonraki yazımızda en uygun İzmir satılık daire fiyatları ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Düşünceleriniz ya da sorularınız varsa bizimle paylaşabilirsiniz. 😀

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂

Bir cevap yazın