Hasarsızlık İndirimi Nedir?

573
Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Hasarsızlık indirimi nedir hakkında birçok araç sahibi araştırma yapmaktadır. Kasko sigortası alınırken %60’lara kadar indirim avantajları sağlayan ve sürücüleri ödüllendiren bir sistem olarak bilinmektedir. Burada söz konusu olan indirim miktarları, hasarsızlık kademesi göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Hasarsız geçirilen 4 dönem şeklinde ele alınmaktadır. Sistem genel olarak bulunduğunuz dönemde herhangi bir hasar durumu yaşamamanız halinde bir sonraki dönem için belli oranlarda indirim elde etme ile çalışmaktadır. Her dönem şartlar yerine getirilmişse kazanılan indirim oranı artmaktadır.

Hasarsızlık İndirimi
Hasarsızlık İndirimi

Hasarsızlık İndirimi Nasıl Kaybedilir?

Hasarsızlık indirimleri sağladığı avantajlar ile araç sahiplerini memnun etmektedir. Bundan dolayı araç sahipleri Hasarsızlık indirimi hakkı nasıl kaybedilir hakkında araştırmalar yapmakta ve bu konuda dikkatli olmaktadır. Araçlara yapılan kaskolar başlangıç süreleri temel alınarak 1 yıl boyunca geçerlidir. Poliçenizi yenilemeniz gereken dönemde ise eğer araçta bir hasar bulunmuyorsa indirimden yararlanmaktasınız. 

  • Sigorta sahibi eğer bir kazada suçlu ise kaza masrafı kasko tarafından ödeneceğinden bir sonraki dönemde indirimden yaralanamazsınız.
  • Eğer araç satılmış ya da el değiştirmiş ise de söz konusu indirim kaybedilir
  • Kasko durumunun yenilenmemesi, kişinin kaskoya ara vermesi durumunda da hak kaybedilmektedir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Kasko Nedir? Kasko Fiyatları, Kasko Teklifi Al

Kasko durumundaki indirimden faydalanmak için kasko ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde hasarsızlık indiriminden faydalanırsınız. 

Hasarsızlık İndirim Şartları
Hasarsızlık İndirim Şartları

Hasarsızlık İndirim Şartları ve Oranları Nelerdir?

Hasarsızlık indirimi nedir ve şartları nasıl belirlenmektir şeklinde aramalar yapan kullanıcılar için bu indirimin şartları ve oranları hakkındaki bilgiler şöyledir; hasarsızlık indirimi sağlanması için araçlarınızın hasarsız bir süre geçirmesi ve poliçe yenileme tarihlerine dikkat edilmesi oldukça önemli olacaktır. Hasarsızlık indirim oranları;

  • İlk 12 ay geçtikten sonra sigorta süresi bitimindeki yenilemelerde %30
  • 2. 12 aydan sonra sigorta bitimindeki yenilemelerde %40
  • 3. 12 aydan sonra sigorta bitimindeki yenilemelerde %50
  • 4. 12 aydan sonra sigorta bitimindeki yenilemelerde %60 ‘tır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Garanti Uzatma Nedir?

Araç yeni ise hasarsızlık indiriminden faydalanmanız için poliçenizin ilk yılında hasarsız bir şekilde 12 ayı geçirmeniz gerekmektedir. Kusurlu olduğunuz bir kaza yaşamanız durumunda ise bu hakkınızı kaybedersiniz. 

Trafik sigortası hasarsızlık indirimi aktarım süresi her poliçe döneminde geçmiş dönemdeki durumlar göz önünde bulundurularak sigorta şirketi tarafından yeniden hesaplanmaktadır.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂

Bir cevap yazın