Elektrikli Scooter Nedir?

1678
Elektrikli Scooter Nedir?

Günümüzde benzinli araçların yerini almaya başladı. Son senelerde bu durum hızlanmaya başlamış ve kısa sürede tüm araçların elektrikle çalışacağı ve daha çevreci bir ulaşım modeline geçilecek gibi görünüyor. Bu yazımızda Elektrikli Scooter hakkında bilgi verecek ve bu aracı almak isteyenlere yardımcı olacağız.

Elektrikli Scooter
Elektrikli Scooter

Elektrikli scooter nedir?

Elektrikli scooter, iki tekerlekli, yönü ve hızı güzergahı boyunca ayarlanan, elektrikle, geleceğin insanları, bu özelliklere sahip, kısa mesafeli taşımaya uygun bir tür kaykaydır. Bisikletlere veya elektrikli bisikletlere alternatif bir ulaşım aracı elektrikli scooter’lardır.

Niçin tercih etmeliyim?

Elektrikli scooterların en önemli faydalarından biri elbette çevre ile ilgili. Çevreye herhangi bir yük taşımayan bu araçlar aynı zamanda cep dostu. Kilometre başına maliyet, benzinli bir araca göre çok daha ucuzdur. Bu nedenle gönül rahatlığı ile sürülebilir. Ayrıca çok sessiz çalışması bu aletleri tercih etmek için geçerli sebeplerden biridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   2020 Mazda 6 Teknik Özellikleri ve Artı Yönleri

Ne kadar yol gider?

Bu sorunun cevabı tamamen scooterınızın tipine, modeline ve kullanımına bağlıdır. 40-50 km. Yolda giden scooterlar olsa da en yüksek teknolojiye sahip olanlar 100 km’den fazla yol kat edebiliyor. Bu scooterların bir veya iki pil alabildiğine dikkat edilmelidir. Pillerin çok sayıda ve kapasiteleri menzilinizi genişletecek önemli faktörlerdir. Ayrıca araçtaki kişi sayısı ve bu kişilerin ağırlığı da akü ile gideceğiniz mesafeyi önemli ölçüde etkiler. Tüm bunlara ek olarak şehir içindeki dağ yolları da sürüş mesafesini kısaltan etkenlerden biri.

Kaç saatte şarjı dolar?

Ayrıca bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Pilinizin şarj oranı, kapasitesi ve sayısı bu süreyi doğrudan etkiler. Ancak piyasada satılan birçok modelde pil genel olarak 6-8 saatte tam olarak şarj oluyor.

Elektrikli bisiklet
Elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bisiklet denilince aklımıza pedal gücü ve doğa ile iç içe bir yolculuk geliyor. Elektrikli bisikletlerde bu reddedilir ve birçok farklı kullanıcı gelir. En önemli faktör motorun gücüdür. 1000W’a kadar motor gücü bir lisans gerektirir, ancak bir bisikletle o kadar ileri gidebilirsiniz. Amaç, bisikletinizi zahmetsizce sürmenizdir. Bu artırılmış bisikletlerin 250 W’a kadar güç üretebildiği tespit edilmiştir. Saatte 40 veya 50 kilometre hıza çıkabilen bisikletlerin temel amacı, istediğimiz gibi insan gücü kazanmaktır. Bu zorlu ve dik yollarda bir meydan okumadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Otobüsler İçin Uygun Olan Hangisi: Hidrojen Mi, Elektrik Mi?

Bu yazıda, Elektrikli scooter nedir? Electric Scooter alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı sizler için hazırladık. Bir sonraki yazımızda Oyuncu Koltuğu alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair yazımızı paylaşacağız. Bu yazıdaki bilgilerle online olarak eklemek istediğiniz bir şey varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz 🙂

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın