BMW’nin Yeni Mini Elektrikli Bisikleti: CE 02

453
BMW’nin Yeni Mini Elektrikli Bisikleti: CE 02

Alman otomobil üreticisinin motosiklet bölümü olan BMW Motorrad, hem retro hem de fütüristik tasarımlarla dolup taşıyor. İlki, klasik görünümlü bir kruvazörün yanı sıra bir spor motosikletin lansmanını gördü ve ikincisi büyük, cesur bir elektrikli scooter gördü. Yeni ortaya çıkan Concept CE 02, ikinci tasarım felsefesinden alıyor, ancak bunu küçük, eğlenceli ve muhtemelen uygun fiyatlı bir mini bisiklete uyguluyor.

CE 02, kabaca Honda Grom gibi bir şeyin boyutuna benziyor. Ama ortada küçük bir pistonlu motor yerine, küçük bir pil ve 15 beygir gücünde bir elektrik motoru var. BMW, pilin 56 mil için iyi olduğunu ve motorun 265 kiloluk bisikleti 56 mil hıza çıkarabileceğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Acura Integra 2022'de Geri Dönüyor

Tasarımı minimalist olan CE 02, disk tekerleklerle oturtulmuş ve grafiklerle kişiselleştirme için güzel bir yüzey sağlamaktadır. Tek taraflı salıncak koluyla da dikkat çekmektedir. Koltuk paneli ve çerçeve arasındaki boşluğun yanı sıra parlak mavi elastik kayış ile biraz saklama alanı bulunmaktadır.

Şu anda sadece bir konsept olmasına rağmen, BMW’nin bu mini bisikleti sunduğunu görebiliyoruz, hatta çoğunlukla şimdiki gibi görünüyor. CE 04, vahşi bir konsept olarak yola çıktı ve şimdi vahşi bir üretim scooterı. CE 02, bunun için harika bir yol arkadaşı, hatta BMW motosiklet yelpazesine bir giriş noktası olacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın