BMW Yeni Üst Düzey Otomobil Üreteceğini Duyurdu

440
BMW Yeni Üst Düzey Otomobil Üreteceğini Duyurdu

BMW Group Başkanı Oliver Zipse, CNBC’nin “Squawk Box” programında bir röportaj verdi ve ev sahibi Phil LeBeau’ya otomobil üreticisinin Spartanburg, Güney Carolina tesisi için planlarını anlattı. “Yılın sonunda, bu üretim tesisinden başka bir üst düzey otomobil üretmek için bir duyuru yapacağız,” dedi ve her ne geliyorsa, “bir ardıl model değil, yepyeni bir model, üst düzey için son teknoloji.” Amerikan pazarı için değil, aynı zamanda dünya pazarı için.”

Spartanburg’un şu anda X3, X4, X5, X6 ve X7’yi ürettiğini ve son iki yılda çekilen yeni bir büyük SUV’nin casus fotoğraflarını göz önünde bulundurarak, kısa para bu “yüksek kaliteli arabayı” BMW X8 olarak parmakladı. X7’nin iki sıralı, eğimli çatı versiyonu.

BMW

Geleneksel görüş, bunun X7’nin gösterişli bir versiyonundan başka bir şey olmayacağını söylüyor – orijinaliyle aynı motorlar ve çıkışlar, yani 335 beygirlik turboşarjlı sıralı altı, 523 beygirlik çift turboşarjlı V8 ve ayrıca 617’yi çıkaran potansiyel bir X8 M beygir gücü, Alpina XB7 tarafından gevşetilenden beş midilli daha fazla. Bu, hibrit bir versiyonun, 3.0 litrelik sıralı altıya dayanan ve toplam 389 beygir gücü üreten 745e’den plug-in güç aktarma organını yakalayabileceğine inanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Yeni Hyundai Elantra N Özellikleri

Ancak bu ürünü çevreleyen bilgelikten çok daha fazla söylenti var. Sınırsız sınıfta mücadele etmek için inşa edilen bu X8 veya XM, 740 veya 750 beygir gücü civarında bir yerde en üst düzeye çıkarmak için 200 beygirlik bir elektrik motoruyla eşleştirilen 4.4 litrelik çift turbo V8’in ilk elektrikli tam yağlı M modeli olacaktır. Bunun altında 617 beygir gücüne sahip ‘standart’ bir versiyon olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   BMW i Vision Circular : %100 Geri Dönüştürülebilir Elektrikli Otomobil

Raporlar, pahalı olacağı ve gelecek yıl üretime gireceğini söylemektedir. 2023 model yılı teklifi olarak piyasaya çıkacağı tahmin edilmektedir.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın