BMW M4 CSL 2023’te Bekleniyor

436
BMW M4 CSL 2023’te Bekleniyor

BMW M bölümü, 1972’de BMW Motorsport olarak açıldıktan sonra gelecek yıl 50. yılını kutluyor. Filonun piyadeleri, bayraklarını ilk kez 1973’te kısa süre sonra Batmobile olarak anılacak ve şimdi altı rakamlı bir coupe olan BMW 3.0 CSL’de dalgalandırdı. O zamandan beri M, BMW’nin 2004 model yılı boyunca 1.400’ün biraz altında ürettiği E46 M3 CSL’de CSL son ekini yalnızca bir kez kullandı. Son birkaç aydaki yeni raporlar, Türkiye’den üçüncü bir ziyarette bulunduğumuzu iddia ediyor. 

En son güncellemeler aşağıdaki özellikleri tahmin ediyor: Yalnızca arka tekerleklere gönderilen 540 beygir gücü, yalnızca otomatik şanzıman – muhtemelen sekiz ileri zaten M4’te bulunan ünite, bir Alcantara direksiyon simidi, ağırlığı azaltmak için tonlarca karbon fiber, isteğe bağlı yarış kovaları ile standart M kova koltuklar, sportif veya piste hazır kauçuktan yapılmış yeni 19 ve 20 inç jantlar ve isteğe bağlı yeni M- özel farlar. Ayrıca daha fazla ağırlık tasarrufu için arka koltukların kalkacağı da düşünülüyor.

 

Bu 540 rakamı gerçek Amerikan beygir gücü ise, bu, mevcut M4 Yarışması’na göre 37 beygirlik bir kazanç olacaktır; metrik güç ise, kazanç 30 safkanımızdır. Her iki şekilde de, S58’in böyle bir versiyonu, şimdiye kadarki en güçlü altı silindirli BMW yol otomobili olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   2022 Honda Civic İle İlgili Gelişme ve Özellikleri

M honcho Markus Flasch’ın açıkladığı gibi, BMW’nin altı vitesli kılavuzu, mantarsız bir S58’e eşlik eden torka dayanamaz, bu nedenle yalnızca otomatik dişli değişimi.

Üretim çalışmasının Temmuz 2022’den Şubat 2023’e kadar sadece sekiz ay sürmesi bekleniyor. Bu, isim plakası ve bir elmas yıldönümünü taşımanın yükü ile birleştiğinde, potansiyel alıcıların bir MSRP’yi altı haneli olarak beklemesi gerektiği anlamına geliyor. M4 GTS’nin 133.200 dolardan başladığını hatırlayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Audi'den Geleceğin Lüks Sedanı: Grand Sphere

Bu yılın Eylül ayındaki Münih Otomobil Fuarı’nda veya Mart 2022’deki Cenevre Otomobil Fuarı’nın dönüşünde bu muameleden bir şeyler görmemiz mümkün.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın