Audi’den Geleceğin Lüks Sedanı: Grand Sphere

440
Audi’den Geleceğin Lüks Sedanı: Grand Sphere

Audi’nin bir sonraki tasarımı şekillenmeye başlıyor. Firma, geleceğin amiral gemisi sedanını nasıl tasavvur ettiğine dair bir fikir verecek olan Grand Sphere adlı bir konseptin ön izlemesini yapmak için bir dizi karanlık fotoğraf yayınladı.

Daha ince tasarım detayları karanlıkta gizlenirken, Grand Sphere’in nispeten uzun bir tavan çizgisi ve alışılmadık derecede uzun bir dingil mesafesi ile uzun, geriye doğru süpürülmüş dört kapılı bir model şeklini aldığını söyleyebiliriz. A8’e ya da Audi’nin bugüne kadar dört yüzüğünü taktığı hiçbir şeye benzemiyor. A6 E-Tron konseptinden bile belirgin şekilde daha fütüristik.

Dingil mesafesini uzatmak, iç tasarımcıların Grand Sphere’e oturma odası benzeri bir kabin vermesini sağladı. Ön tarafta, yolcular muazzam miktarda bacak mesafesinin keyfini çıkardıkları için bireysel koltuklarda seyahat ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Fiat Abarth 2024'te Tamamen Elektrikli Olacak

Arkada, yolcular daha basit görünümlü bir bankta oturuyorlar. Teknik özellikler az ve çok uzak olsa da, Grand Sphere’in sürücünün çalışmasına, rahatlamasına veya uyumasına izin vermek için bir dereceye kadar otonom sürüş içerdiğini varsayıyoruz. Ancak, tamamen sürücüsüz değil; Audi tarafından yayınlanan fotoğraflardan birinde açıkça gösterilen oval, çift kollu bir direksiyon simidi var.

Grand Sphere’in kabinindeki ekranların olmaması ilgimizi çekti. Bazı otomobil üreticilerinin direksiyon simidinin ortasına bir ekran yerleştirmeyi denediği bir çağda bu garip bir manzara. Audi’nin kullanıcılara son teknoloji bir bilgi-eğlence sistemini nasıl sunmayı planladığını öğrenmek için konsept hakkında daha fazla ayrıntı yayınlamasını beklememiz gerekecek. Benzer şekilde, aktarma organları ile ilgili bilgiler, büyük açılıştan önceki haftalara kadar açıklanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   BMW 5 Serisi Hakkında Yeni Bilgiler Yayımlandı

Audi’nin Grand Sphere’i Eylül 2021’de Frankfurt’ta on yıllardır gerçekleşenin yerini almak üzere düzenlenen bir etkinlik olan Münih otomobil fuarında tanıtması bekleniyor. Tasarım çalışmasıyla ilgili daha fazla ayrıntı önümüzdeki aylarda yayınlanacak.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın