Audi Skysphere Concept Modeli İncelemesi

439
Audi Skysphere Concept Modeli İncelemesi

Audi, skysphere roadster konseptini Pebble’dan önce ortaya çıkardı.
Konsept, üretim amaçlı bir araca yerleştirilmesi zor olacak değişken bir dingil mesafesine sahip.

Audi,  muhtemelen üretimde asla görmeyeceğimiz özelliklerle dolu, çok havalı bir konsept roadster’ı çevrimiçi olarak ortaya çıkardı. 

Audi Skysphere

Görünüşünün ötesinde, herhangi biri onları federal bir üretim aracında çalıştırabilseydi iyi olurdu. En havalı özellik, konseptin değişken dingil mesafesi. Bunun tam olarak nasıl başarıldığı tam olarak açıklanmadı.

Audi bir sürümde, “Elektrik motorları ve birbiri içine kayan gövde ve çerçeve bileşenlerine sahip sofistike bir mekanizma bunu mümkün kılıyor” dedi.

Dingil mesafesi değiştikçe, toplam uzunluk da 194.5 inçten 204.3 inç’e değişir. Dingil mesafelerindeki fark, en azından bir tekerlek mevcutken, direksiyonun arkasından hissedebilmeniz gereken 10 inç’in hemen altında. Skysphere’in sürüş yüksekliği, performansı ve her iki yönde de yol tutuşunu değiştirmek için 10 mm yukarı veya aşağı veya 0,4 inç’in hemen altına inebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Audi'den Geleceğin Lüks Sedanı: Grand Sphere

Tüm ayarlamalarla ilgili fikir, aynı araca iki farklı özellik kazandırmaktır. Uzun dingil mesafesi formunda araba bir GT veya gran turismo olurdu. Tekerlekler arasındaki daha fazla mesafe, daha konforlu bir sürüş sağlayacaktır. Uzatılmış versiyon, otonom modda kullanılacak, arabayı siz sürmek yerine araba sizi sürüklüyor. Otonom modda direksiyon simidi ve pedallar size daha rahat oturma sağlamak için geri çekilir.

Audi, “Düğmeye dokunarak sürücü özgürlüklerinden yararlanabilir ve kendi sürüş deneyimini seçebilir” dedi. “Ya 4,94 metre uzunluğundaki e-roadster’larını azaltılmış dingil mesafesi ile ‘Spor’ modunda kendileri yönetirken, arka tekerlekten yönlendirme, aracın boyutlarına rağmen son derece çevik kalmasını sağlıyor.

Gökyüzünün ve manzaranın, maksimum diz mesafesinin ve kusursuz bir şekilde entegre edilmiş dijital ekosistemin sunduğu hizmetlerin tadını çıkarırken otonom ‘Grand Touring’ sürüş modunda 5,19 metrelik bir GT’de şoförlük yapmayı seçebilirler.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Lamborghini Countach LPI 800, Lüks Araçlar

Audi Marka Başkanı Henrik Wenders, “Bugün bize her şeyi sunuyor” dedi. “Ürünlerin çevre dostu malzemelerle dengede CO2 nötr olarak üretileceği, geleceğin mobilitesi tamamen sürdürülebilir olacak.

Ürün CO2 yaymadan kullanılabilir. Eşi benzeri görülmemiş veri aktarım kapasitelerine tanık olmamız nedeniyle mobilitenin tamamen bağlantılı olduğu, otonom sürüş yapmamızı sağlayan ve hareket halindeyken dijital ekosistem sayesinde sürükleyici deneyimler sunmamızı sağlayan bir gelecek.

 

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın