Aston Martin’in Süper Arabası Valhalla Hakkında Bilgiler

357
Aston Martin’in  Süper Arabası Valhalla Hakkında Bilgiler

Aston Martin Valhalla, iki elektrik motorundan ve 4.0 litrelik turboşarjlı V8’den 937 hp ve 737 lb-ft torka sahip bir PHEV süper otomobilidir.
Sekiz vitesli çift debriyajlı otomatik şanzıman geri vitese sahip değil çünkü araç geri viteste hibrit sistemini kullanıyor.
Aston Martin, Nürburgring çevresinde 6:30’luk bir tur hedefliyor ve bu da onu bugüne kadarki en hızlı seri üretim otomobili yapacak.

aston martin valhalla

aston martin valhalla

Çoğumuz Aston Martin’in tuhaf Valkyrie’sinin yerel arabalarınıza  beklerken, Aston Martin de göreceli kitleler için biraz daha makul bir süper araba üzerinde çalışıyor. Valhalla olarak adlandırılan bu hibrit süper otomobil, dünyanın en iyilerinden bazılarını hedefliyor ve Aston Martin’in Nürburgring çevresinde 6:30’da bir tur hedefliyor, bu da yakın zamanda yerleştirilen Porsche GT2 RS’nin turunu 13 saniye geride bırakacak. Veya başka bir deyişle, hızlı bir şekilde kabaracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   2022 Audi RS 3 Yeni Özellikleri İle Tanıtıldı

Doğal emişli V12 motorlu Valkyrie’nin aksine Valhalla süper otomobili, hibrit teknolojili turboşarjlı 4.0 litrelik bir V8 kullanıyor. Düşük hızda, biri ön aksa, diğeri arka aksa monte edilmiş iki elektrik motoru, 4.0 litrelik V8’i tamamlamaya yardımcı oluyor.

Bu motorlar ayrıca Valhalla’yı EV modunda 80 mph’ye taşıyabilir. V8’in gücünü tekerleklere aktarmaktan sorumlu olan, sekiz ileri otomatik şanzımandır. Elektrik motorları da sizi desteklemekten sorumludur, çünkü bu şanzıman tasarım gereği tersten yoksundur. Güç aktarma organı Valhalla’yı 2,5 saniyede 62 mil hızla fırlatır.

Elbette, üst düzey bir süper otomobilde inanılmaz derecede güçlü bir güç aktarma sisteminden daha fazlası var. Bu Valhalla hafif malzemelerden ve aero yardımdan tasarruf etmez. Tahmin edebileceğiniz gibi, üst düzey bir süper otomobil için durum böyle olurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Lamborghini Countach LPI 800, Lüks Araçlar

Aston temel olarak bir karbon fiber küvet kullanıyor. Aston, Valhalla için hedef kuru ağırlığın 3.417 pound olduğunu ve onu tüy kadar hafif bir PHEV yaptığını söylüyor.

Lastikleri kaldırımla temas halinde tutmaktan sorumlu olan, içten itme çubuğu tarzı bir ön süspansiyon ve arkada çok bağlantılı bir süspansiyondur. Sönümleme, Multimatic’in değişken yay oranlı yayları ve Adaptif Spool Valf damperleri tarafından kontrol edilir. Süspansiyon ayrıca sürüş yüksekliğini sürüş moduna göre veya bir araba yoluna tırmanmak için burnu kaldırmanız gerekiyorsa ayarlanmaktadır.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın