Araç Trafik Sigortası Nerede Yapılır?

620
Araç Trafik Sigortası Nerede Yapılır?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Araç Trafik Sigortası Nerede Yapılır sorusu zorunlu trafik sigortasının süresi dolmaya başladığı zaman cevabı bulunması gereken sorular arasında yer almaktadır. Zorunlu sigorta yaptırılmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır ve mutlaka süresinde yenilenmesi gerekmektedir. Ancak sigorta bedelleri şirketlere göre değiştiği için bedel öğrenmek önemli bir sorun olarak kendini gösterir. Araç sigorta bedellerini öğrenmek ve sigortayı yaptırmak için acenteler, sigorta şirketlerine aracılık yapan bankalar ve İnternet sayfalarından faydalanmak mümkündür. Teklif almak için İnternet sitelerinden yararlanabildiğiniz gibi özellikle sigorta acentelerinde çok farklı şirketler tarafından sunulan tekliflere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Araç Sigortası Nasıl Sorgulanır?

Zorunlu trafik sigortaları 1 yıl süre ile yapılmaktadır. Sözleşmenin bitiş tarihi ve saati sözleşmenin ilk sayfasındaki bilgiler kısmında yer alır. İkinci el araç alımı yaptığınızda veya poliçeyi kaybettiğiniz zaman Araç Sigortası Sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sistemine şifreniz ile girdikten sonra arama kısmına ‘Araçlarım’ yazmanız halinde ilgili menü karşınıza gelecektir. Bu ikona tıkladığınızda sahibi olduğunuz araçların bir listesini görebilirsiniz. Dilediğiniz aracın bilgilerine ‘seç’ tuşuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aracın Zorunlu Trafik Sigortası, Kasko, muayene, ceza ve vergi bilgilerini listeleyebilirsiniz. Mevcut ve geçmiş sigorta bilgilerinize ulaşabilir, sigorta bitiş süresini ücretsiz bir şekilde görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Trafik sigortası yaptırmak için acenteler, bankalar veya İnternet sisteminden sigorta şirketlerinin web adreslerine giriş yapabilirsiniz. İşlem son derece basit bir şekilde ilerlemektedir. Trafik sigortası primleri şirkete, araca, kişiye ve Tramer hasar kaydına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle uygun bir fiyat için birkaç şirketten teklif almalısınız. Acenteler bu işlem için birden fazla şirketle çalışarak müşterilerine yardımcı olmaktadır. Trafik sigortası nasıl yapılır sorusunda ise sadece kimlik ve ruhsat yeterlidir. İnternet sayfalarından yapılacak işlemler için ayrıca mail adresi de talep edilmektedir. Bilgilerin doğru girilmesi burada önem taşımaktadır. Hatalı bilgi girişleri ve yanlış bil verilmesi sonucu dönem içinde meydana gelen kazalarda sigortasız kalma ve ödemelerden faydalanamama gibi sıkıntılarla karşılaşılmaktadır. Trafik sigortası kusur oranında karşı tarafın hasarının ödemesini yapmaktadır. Sigorta 1 yıl süre ile yapıldığından süresi dolan sigortaları yenilemeyi unutmayınız. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Eskiyen Araçlar Nereye Gidiyor? Kullanılmış Araç İthalatı

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂

Bir cevap yazın