Alpina B4 Gran Coupe Hakkında Bilgiler

473
Alpina B4 Gran Coupe Hakkında Bilgiler

Yeni bir Alpina modeli geliyor. B4 Gran Coupe modeli ile ilgili detaylara  birlikte bakalım.

Önceki raporların bize gösterdiği gibi, yeni Alpina B4, iki kapılı Coupe değil, 4 Serisi’nin dört kapılı Gran Coupe versiyonundan üretiliyor. Referans olarak, önceki Alpina B4 hem Coupe hem de Cabrio formlarında sunulmuştu, ancak Gran Coupe’de sunulmamıştı.

Bu test arabasını 4 Serisi Gran Coupe’nin Alpina versiyonu olarak tanımlayan egzozudur. Bugünlerde her yeni Alpina ürününde gördüğümüz geleneksel dörtlü oval uçlara sahip ve arka tampon, yeni arka kısma eşlik eden görsel farklılıkları gizlemek için kamufle edilmiş. Maalesef Alpina bundan fazlasını görmemize izin vermiyor. Her zamanki Alpina’ya özgü ön dudak/ayırıcı bu test arabasından kaldırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Fiat'ın Abarth 2024'te Tamamen Elektrikli Olacak

Yine de tekerleklerin içinde ne var. Büyük, mavi fren kaliperlerini, “Alpina” armasının ne olacağı üzerine bir çıkartmayla görebiliriz. Bu 3 Serisi nesli için daha önce ortaya çıkan B3’teki mavi kaliperler gibiler. Baktığınız şeyin Alpina B4 olduğunu daha da fazla teyit ediyor.

B4’e güç vermek, muhtemelen 462 beygir gücü ve 516 pound-feet tork üretecek Alpina’lı bir BMW 3.0 litre (M440i’den alınmıştır). Dört tekerlekten çekiş ve sekiz ileri otomatik şanzımanın da standart donanım olmasını bekleyin. Bunun gibi sayılarla, Alpina B4, radarın altındaki M4 alternatifi olabilir. Bununla birlikte, konu yol tutuş ve pist performansı olduğunda BMW M her zaman çok daha uç noktalara gider.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın