2023 Kia Sportage Detaylı Araç İncelemesi

368
2023 Kia Sportage Detaylı Araç İncelemesi

Kia Sportage, en küçük kompakt SUV’lardan biri oldu ve son iki nesildir, dünyanın daha büyük, daha aile dostu CR-V’sine değer dolu, stil bilincine sahip bir alternatif oldu.

Mesele şu ki, bugünlerde orta büyüklükte kompaktlar dediğimiz bir sürü benzer küçük alternatif var. Kia bunlardan biri olan Seltos’u bile yaptı. Bu, 2023 Kia Sportage’ı dünyadaki bir sonraki seviyeye taşıyor.

2023 Kia Sportage

Kelimenin tam anlamıyla. Sportage şimdi kompakt segmentte neredeyse en büyüğü. Toplam uzunluk 7.1 inç ve dingil mesafesi 3.4 inç artırıldı.

Kendinden önceki iki modelinin sportif, tekerlekten köşeye profiliyle karşılaştırıldığında, yeni Sportage’ın eklenen uzunluğu, daha büyük Sorento’yu anımsatan, onu biraz hantal kılıyor. Bu, daha etkileyici bir stil ile dengelenir. EV6’yı andıran gömme bagaj kapağı ve tam genişlikte arka lambalar ile arka kısım da Sorento’dan daha cesur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Nissan Murano Platinum AWD Özellikleri Nelerdir?

Yine de, sadece yeni bir görünüm değil. Kia’nın diğer SUV’ları gibi, Sportage da farklı tamponlar, parlak siyah süslemeler, benzersiz jantlar, yükseltilmiş tavan rayları ve SynTex döşemesinde lastik sırtı benzeri dikişlerle yeni bir X-Line döşeme seviyesi alıyor.

Sorento X-Line’dan farklı olarak yerden yükseklik, 8,3 inç’te (önceki nesil Sportage’den 1,5 inç ve Sorento X-Line’dan 0,1 inç daha yüksek) diğer tüm dört tekerlekten çekişli Sportage’lerle aynıdır. Görünüm paketinize çok benziyorsa, B.F. Goodrich arazi lastikleri, 17 inç mat siyah jantlar ve yeniden kalibre edilmiş bir sürüş modu ayarı ekleyerek çekiş koşullarını azaltan yeni X-Pro (sağ üstte) de var.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın