2022 Honda Civic İle İlgili Gelişme ve Özellikleri

427
2022 Honda Civic İle İlgili Gelişme ve Özellikleri

Crossover arazi aracının yükselişine ve neredeyse hakimiyetine rağmen, birkaç otomobil üreticisi cesurca yeni kompakt sedanlar üretmeye devam ediyor. Honda, 2022 için yeni bir Civic sedan sunuyor. 23 Haziran’da yeni bir Civic Hatchback piyasaya çıkıyor ve yeni bir Si ve Type R yolda.

Honda ona “tamamen yeni” demiyor, sadece “tasarım, performans, yakıt ekonomisi derecelendirmeleri, güvenlik özellikleri ve teknoloji gibi akla gelebilecek her şekilde çıtayı yükselttiğini” söylüyor.

2.0 litrelik doğal emişli dörtlü ve 1.5 litrelik bir turbo olan güç aktarma organları, yalnızca deplasman ve birkaç başka şeye bakarsanız devredilmiş görünüyor, Yeni valf mekanizması, şimdi egzoz kamına VTEC alıyor ve bu da motorun 87 oktan gazıyla 180 hp ve 177 lb ft’lik yeni bir Pik çıkışa ulaşmasına yardımcı oluyor. 

Honda, iyileştirmelerin yeni bir yüksek verimli turbo şarjın ve azaltılmış basınç düşüşüne sahip yeni turbo boru tesisatının ve kafaya yeni bir 4-2 egzoz portu/manifoldunun kullanılmasından kaynaklandığını söyledi.

honda civic

Turbo, daha lüks EX ve Touring donanımlarında mevcuttur. 2.0, LX ve Sport’a güç sağlar. Yeni bir katalitik konvertör emisyonları azaltırken Idle Stop, kilometreyi 31/40/35 şehir/otoyol/kombine olarak artırmaya yardımcı olur. Kilometre dostu CVT şanzıman, daha net tepki için yeni bir spor moduna sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   2022 Audi RS 3 Yeni Özellikleri İle Tanıtıldı

Gövde, genel olarak dingil mesafesi inç olarak 1,4 inç daha uzun ve arka iz yarım inç daha geniş. Honda, hem burulma hem de bükülme tepkisinde daha sert olduğunu ve bunların tümünün daha iyi düz sürüş ve direksiyon stabilitesine katkıda bulunduğunu söylüyor. 

Ancak günümüzde pek çok sürücü güvenlik arıyor ve yeni Civic, sizi hem hareketli hem de sabit başka şeylere çarpmaktan alıkoyacak kısaltmalarla dolu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Hız Göstergesi Arabanın Yerini Söyleyebilir Mi?

Honda  etkileyici olan listeye şunları ekliyor: 45 mph’nin altında şeritte kalma için Trafik Sıkışıklığı Asistanı, Trafik İşareti Tanıma, Düşük Hız Takipli Uyarlanabilir Hız Kontrolü, Şeritte Kalma Asistanı, Yoldan Ayrılma Azaltma, Şeritten Ayrılma Uyarısı, İleri Çarpışma Uyarısı ve Çarpışma Azaltma Fren sistemi. EX ve Touring modellerinde bir arka köşe kör nokta algılama sistemi bulunurken, birinci sınıf Touring donanımı, metalik olmayan nesneleri algılamak için sensöre sahiptir.

 

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın