2022 Audi RS 3 Yeni Özellikleri İle Tanıtıldı

340
2022 Audi RS 3 Yeni Özellikleri İle Tanıtıldı

2022 Audi RS 3 haberlerinin yavaş yavaş damlaması, sonunda boya ve sac metal içindeki  spor sedanın ortaya çıkmasıyla doruğa ulaştı. Tipik RS tarzında, dış ve iç mekan mekaniklere uyması için önemli ölçüde güçlendirildi.

Öndeki tüm ızgaralar önemli ölçüde büyütüldü ve ana ortadakinin üzerinde şimdi orijinal Audi Sport Quattro Coupe’yi çağrıştıran geniş bir yuva var. Büyüklük, ana ızgaranın etrafındaki siyah süslemelerle süslenmiştir. Yine de RS 3’ün burnunun en etkileyici parçası, çalışan ışık vurguları.

Matrix LED ışıkları ile donatıldığında, sürücü tarafı vurguları araca yaklaşırken veya arabadan inerken sırayla “R”, “S” ve “3” harflerini heceler ve yolcu tarafındakiler damalı bayrak tasarımı gösterir. Sürüş sırasında her ikisi de damalı bayrak desenine sahiptir.

Audi RS3

Arka çamurluklar gibi ön çamurluklar da daha geniştir ve önlerde büyük hava çıkışları bulunur. Yan etekler araca daha alçak bir görünüm vermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Mitsubishi Yeni Lancer Evo'yu Üretmeyeceğini Duyurdu

İç mekanda bazı karbon fiber gösterge paneli kaplamaları, spor koltuklar ve döküm çinko vites değiştirme kanatçıklarına sahip düz tabanlı bir tekerlek bulunuyor. RS amblemi ve saat 12 yönünde şerit ekleyen iki isteğe bağlı tekerlek de mevcuttur. 12,3 inç gösterge ekranı ve bilgi-eğlence için 10,1 inç dokunmatik ekran standarttır.

Gösterge ekranı vites ışıklarını, g kuvvetini, hızlanma sürelerini, tur sürelerini ve hatta çeyrek mil sürelerini görüntüleyebilir. İç mekan Nappa deri ile ve ayrıca kırmızı veya yeşil kontrast dikişler ve havalandırma vurgularıyla daha da özelleştirilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Aston Martin'in Süper Arabası Valhalla Hakkında Bilgiler

RS 3 hala turboşarjlı 2.5 litrelik sıralı beş alıyor. Şimdi 401 beygir gücü ve 369 pound-feet tork üretiyor. 3,8 saniyelik bir koşu için 62 mil hıza çıkmak iyi olmalı. Güç, dört tekerleğe de otomatik olarak çift kavramalı bir sistemden geçmektedir.  RS 3 artık tork yönlendirmeli bir arka diferansiyele sahiptir.

Audi, bir drift modunun ne kadar olduğunu bile içerir. Ayrıca diğer A3 varyantlarından daha alçak, daha geniş, daha sportif süspansiyona ve daha büyük frenlere sahip.

ABD pazarı için fiyatlandırma henüz açıklanmadı.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın