2020 Ford Explorer Hibrit RWD

307
2020 Ford Explorer Hibrit RWD

Görünümü

2020 Explorer’ın yeni, gerçek tekerlekten çekişli platformu, Explorer’a daha iyi oranlar sağlar. Güzel görünüyor. Son otuz ya da kırk yılda araba satın alma alışkanlıkları hakkında bir şey öğrendiysek, o da çoğu insanın arabaları nasıl göründüklerine göre satın aldığıdır. Bu yüzden yolda bunlardan bir demet görmeyi bekleyin.

İyileştirme

Burada yine yeni platform iyileştirmeler getiriyor. Bu teçhizatın boyutu ve ağırlığı göz önüne alındığında, iyi bir şekilde köşeleri dönüyor. Çok fazla vücut eğimi yok ve direksiyonun arkasında oldukça güvende hissetmenizi sağlıyor. 2019 Explorer’a göre büyük bir gelişme.

Otoyol Kruvazörü

Otoyol, Explorer’ın üstün olduğu yerdir. İçerisi sessiz ve ferah. Otoyol yolculuğu pürüzsüz, sağlam ve çırılçıplak. Geçmek için çok fazla güç var. Rüzgâr sesi düşük. Lastik sesi hemen hemen yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Elektrikli Scooter Nedir?

İyi Ergonomi

Senkronizasyon 3 artık düzeltildi. Ford, tüm orijinal sıkıntıları çözdü ve düzeltti. Kullanımı ve anlaşılması kolaydır. Apple CarPlan ve Android Auto bunu daha da kolaylaştırıyor.

Güvenlik

Ford’un Co-Pilot 360 sisteminin yeni Explorer’da standart olarak geldiğini görmekten mutluyuz. Önden çarpışma uyarısı, yaya algılamalı düşük ve orta hızda otomatik acil frenleme, kör nokta uyarısı, arka çapraz trafik uyarısı, şeritte kalma yardımı ve şeritten ayrılma uyarısı içerir.

İsteğe bağlı uyarlanabilir hız sabitleyiciye bağlanırsanız, yüksek hızda otomatik acil frenleme de elde edersiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   2020 Hyundai Sonata Hybrid Limited Araç İncelemesi

Kilometre

EPA’nın arkadan çekişli hibrit Explorer ile elde edeceğimizi iddia ettiği etkileyici 27 Şehir/29 Otoyolu’nu görmesek de genel olarak düşük 20’lere ulaştık.

Altı silindirli, 3,3 litrelik bir motora ve bir elektrik motoruna sahip olan Explorer, bol miktarda güce sahiptir. Hibritin, hibrit olmayan, 6 silindirli Explorer’a iyi bir 3-4 mpg eklediğini tahmin ediyoruz. Bu işe yararsa, bu %20’lik bir gelişmedir.

Araçlarda Kör Nokta

Araç kullanırken birçoğumuz aynalardaki kör noktalardan dolayı sorun yaşamışızdır. Bu video ile o kör noktalarda bulunan araçları fark etmek için neler yapmalıyız, izlemekte fayda var. Güvenli sürüşler. 🙂

Bir cevap yazın